Kalender

Month: Year:
« Prev October 2018 Next »
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1
* Agility 3Agility 3

Time: 7:00 pm


2
3
* GrundkursGrundkurs

Time: 6:30 pm


* Aktivitetskurs fortsättningAktivitetskurs fortsättning

Time: 6:30 pm

Instruktör: Rikard Smitt

* AktivitetskursAktivitetskurs

Time: 7:00 pm

Instruktör: Anders Rylander

4
* Agility 1Agility 1

Time: 6:30 pm


5
6
* ValpkursValpkurs

Time: 10:00 am


7
8
* RallylydnadRallylydnad

Time: 6:30 pm

Instruktör: David Minnlycke

* Agility 3Agility 3

Time: 7:00 pm


9
10
* GrundkursGrundkurs

Time: 6:30 pm


* Aktivitetskurs fortsättningAktivitetskurs fortsättning

Time: 6:30 pm

Instruktör: Rikard Smitt

* AktivitetskursAktivitetskurs

Time: 7:00 pm

Instruktör: Anders Rylander

11
* Agility 1Agility 1

Time: 6:30 pm


12
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 8:43 pm

Instruktör: Rikard Smitt

13
* ValpkursValpkurs

Time: 10:00 am


14
* IPO/BSL/BHIPO/BSL/BH

Time: 8:00 am

IPO/BSL/BH

15
* RallylydnadRallylydnad

Time: 6:30 pm

Instruktör: David Minnlycke

* Agility 3Agility 3

Time: 7:00 pm


16
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 6:30 pm

Instruktörer: Therese och Terez

17
* GrundkursGrundkurs

Time: 6:30 pm


* Aktivitetskurs fortsättningAktivitetskurs fortsättning

Time: 6:30 pm

Instruktör: Rikard Smitt

* SkotträningSkotträning

Time: 6:45 pm

Orange flagg vid parkeringen indikerar skotträning

* AktivitetskursAktivitetskurs

Time: 7:00 pm

Instruktör: Anders Rylander

18
* Agility 1Agility 1

Time: 6:30 pm


19
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 8:43 pm

Instruktör: Rikard Smitt

20
* ValpkursValpkurs

Time: 10:00 am


21
* TÄVLING!TÄVLING!

spår/sök/rapport

* Lydnad + appelltävlingLydnad + appelltävling

Time: 8:00 am

Appell spår/sök/rapport + Lydnad alla klasser

22
* RallylydnadRallylydnad

Time: 6:30 pm

Instruktör: David Minnlycke

* Agility 3Agility 3

Time: 7:00 pm


23
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 6:30 pm

Instruktörer: Therese och Terez

* FilmvisningFilmvisning

Time: 7:00 pm

Maria Brandels film "Från valp till stjärna"

24
* GrundkursGrundkurs

Time: 6:30 pm


* Aktivitetskurs fortsättningAktivitetskurs fortsättning

Time: 6:30 pm

Instruktör: Rikard Smitt

* SkotträningSkotträning

Time: 6:45 pm

Orange flagg vid parkeringen indikerar skotträning

* AktivitetskursAktivitetskurs

Time: 7:00 pm

Instruktör: Anders Rylander

25
* Agility 1Agility 1

Time: 6:30 pm


26
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 8:43 pm

Instruktör: Rikard Smitt

27
* ValpkursValpkurs

Time: 10:00 am


28
29
* RallylydnadRallylydnad

Time: 6:30 pm

Instruktör: David Minnlycke

* Agility 3Agility 3

Time: 7:00 pm


30
* Valpkurs kompaktValpkurs kompakt

Time: 6:30 pm

Instruktörer: Therese och Terez

31
* GrundkursGrundkurs

Time: 6:30 pm


* Aktivitetskurs fortsättningAktivitetskurs fortsättning

Time: 6:30 pm

Instruktör: Rikard Smitt

* SkotträningSkotträning

Time: 6:45 pm

Orange flagg vid parkeringen indikerar skotträning

* AktivitetskursAktivitetskurs

Time: 7:00 pm

Instruktör: Anders Rylander

       

Comments are closed